Dügün Dernek Filmi

Yazan : Tarih : 16 Ara Ptesi 12:09 Görüntüleme : 773 Yorum sayısı : 5

        İlk filmi "Çalgı Çengi" ile tanıdıgımız Murat Cemcir ve Ahmet Kural Şimdide ikinci fimleri olan "düğün Dernek" filmi ile gişe rekorları kırdı.Bir süredir yerli yapımların ön saflarda yer aldıgı gişe yarışında Düğün Dernek, rakiplerini açık ara geride bırakarak damga vurdu. Filme yönelik yapılan yorumlarda "Düğün Dernek" oldukça eğlenceli bir film olarak nitelendiriliyor.

        İzleyiciyi güldürmeyi bilen Türk Sinemesı Komedi kategorisinde çıtayı yükselten bir film olmayı başardı.Film ile birlikte filmin müzigi olan "Entarisi Dım dım Yar" şarkısıda zirve yaptı.

         Filmin Konusuna Gelince,Sivaslı Tarik ve Leronya'lı Nugesha'nın aynı ülkede çalışabilmek için hemen evlenmesi gerekir. Fakat damadın babası İsmail için, Dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır.Sivas'ta düğün gelenekleri ağır,Fakat ismail'de imkan dardır. Fikret ve çetin gelinlik ve düğün salonu peşine düşerken,Saffet'in payınada düğün sanatçısını bulmak düşer. Bir tüp kamyonu,bir deve, vede tek oğlunun mürvetini görmekten başka herşeye gözünü kapatabilen bir kayınvalide...Üzerine Letonyada'dan yola çıkan kız tarafı.. Çekilen silahlar ve atılan dayaklar filmin kahkaha dozunu hiç düşürmüyor.Nefes kesen maceranın mizah dozu hiç eksilmiyor.Bu düğün ya gerçekleşecek ya gerçekleşecek.. Vazgeçmek Yok ..!

     Hayli kahkaha dolu bir film.Gitmediyseniz gitmenizi tavsiye ederiz.Oldukça eglenceli dakikalar geçirmeniz dileğiyle..

 

 

www.AsiLdunya.com Bizden Ayrılmayın .. 

Okuyucu Yorumları ( 5 )

Görünecek isim
E-Posta adresiniz (yayınlanmayacak)
  Güvenlik Kodu
Gravatar

KaDiRiZm_24 18/12/2013 18:25


İmana gel ki elemden emin olasın;kadere teslim ol ki selamette kalasın

Gravatar

KaDiRiZm_24 18/12/2013 18:24


Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandıR..

Gravatar

KaDiRiZm_24 18/12/2013 18:20


Kalmışsa eğer bir iki mâbed, o da mürted Göğsündeki haç, küfrüne fetvâ-yı müeyyed!

Gravatar

IMAGINE 17/12/2013 18:35


gercekden bu zamanda güldürecek bir filim ihtiyacımız var : ))

Gravatar

Derya 16/12/2013 12:41


AsilDunya.com Asildunya seslichat seslisohbet etmek için bulunmaz nadir sitelerden birisidir Basarılarınzı devamını dılerım tebrık ederim

Yukarı Git